Części SEAT-a - dlaczego warto wybierać oryginalne?

13-06-2020 10:28

Oryginał czy podróbka? Tak jak w świecie kolekcjonerów sztuki malarskiej nikt nie rezygnuje z oryginalnego obrazu na rzecz reprodukcji, tak i kierowcy powinni dążyć do tego, by w ich samochodach pracowały tylko oryginalne części. Dlaczego? Postaramy się na to pytanie znaleźć odpowiedź.

Dlaczego podróbki są tanie?

Dlaczego część kierowców decyduje się na zakup nieoryginalnych części zamiennych? Odpowiedź jest bardzo prosta i brzmi: są tańsze. Jak to jednak możliwe? Dla przykładu, duży producent, jakim jest Seat, teoretycznie powinien produkować części zamienne taniej. Wytwarza je na masową skalę, więc mogłyby być tańsze od podróbek wytwarzanych na zdecydowanie mniejszą skalę, a jednak tak nie jest.

Za ceną stoi jakość

Czy w podobny sposób zastanawiamy się, dlaczego buty z prawdziwej skóry są droższe od tych wykonanych z tworzywa imitującego skórę? Nie. W przypadku części samochodowych sprawa wygląda podobnie. Oryginalne części są droższe, dlatego że wykonano je z lepszych, trwalszych, gwarantujących dłuższą eksploatację materiałów. Choć niewprawne oko większości użytkowników może nie dojrzeć różnicy, inna jest także precyzja wykonania części oryginalnych.W przypadku każdej naprawy nowe części od Seata będą najbardziej niezawodne. Oferowane w serwisie dilera zamienniki, których na życzenie klienta można użyć podczas usuwania usterki, również są sprawdzone i gwarantują prawidłowe działanie auta. Takiej pewności nie dadzą kupione w internecie podróbki od chińskiego producenta.

Szukaj zamienników u autoryzowanego dilera Seat

W każdej autoryzowanej stacji obsługi Seat dostępne są oryginalne części zamienne. W wielu z nich oferowane są jednak również zamienniki. Te jednak, w odróżnieniu od wielu sprzedawanych w internecie, posiadają odpowiednie atesty i gwarancje. Bez przeszkód nadają się do użytkowania i nie będą one powodem wielu innych awarii. Z tego właśnie powodu, szukając możliwości tańszej naprawy samochodu, warto udać się do autoryzowanego dilera Seata i zaufać mającym doświadczenie specjalistom.

Nieoryginalne części z niesprawdzonego źródła mogą być niebezpieczne

To, jakiej jakości podzespoły zostaną zamontowane w samochodzie, będzie mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Z tego powodu warto z całą pewnością zrezygnować z niewiadomego pochodzenia klocków czy tarcz hamulcowych. Wykonane z gorszej jakości materiałów spowodują, że droga nie będzie już tak krótka, jak w aucie, które było wyposażone w oryginalne lub zalecane przez Seata podzespoły. W tym przypadku różnice są szczególnie widoczne i wprost przekładają się na bezpieczeństwo jazdy. Warto więc zaufać specjalistom z autoryzowanych stacji obsługi Seat.