Poradnik

08-07-2021 14:36

Autostrady w Europie - gdzie i ile zapłacimy w 2021?

W tym roku szczególnie często wybieramy samochód jako środek lokomocji podczas wakacyjnych wypadów. Dzięki bardzo dobrej sieci autostrad podróżowanie po Unii Europejskiej jest stosunkowo szybkie i wygodne. Czy jest jednak tanie? Sprawdzamy, gdzie i ile trzeba zapłacić za korzystanie z dróg.

Czytaj więcej
19-05-2021 10:58

W jaki sposób zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Co może dostarczyć diler, a o co warto zadbać samemu?

Lata, w których informacje o masowych kradzieżach samochodów osobowych nie robiły na nikim wrażenia, szczęśliwie dawno już minęły. Nie oznacza to, że w Polsce zniknęli złodzieje aut. Są nadal, ale dilerzy SEAT-a wiedzą, jak zabezpieczyć przed nimi auta.

Czytaj więcej
06-04-2021 10:40

Moment obrotowy i moc silnika – czym to się różni?

O ile pojęcie koni mechanicznych przemawia do wyobraźni wielu kierowców, o tyle z momentem obrotowym problem może mieć już zdecydowana większość użytkowników aut. Czym jest moment obrotowy silnika, a czym jego moc?

Czytaj więcej
05-04-2021 10:34

Czy sprężyny zawieszenia ulegają uszkodzeniom?

Samochód osobowy składa się z tysięcy elementów. Jednym z nich są sprężyny. Mają one wpływ na komfort resorowania, ale nie tylko. Czy często ulegają uszkodzeniom?

Czytaj więcej
05-03-2021 09:56

Czy samodzielna wymiana żarówek w samochodzie to dobry pomysł?

Sprawne oświetlenie to podstawa bezpiecznego podróżowania samochodem. Nie chodzi tu tylko o to, by kierowca lepiej widział drogę. Wcale nie mniej ważnym jest by auto, którym kierujemy, było widoczne dla innych uczestników ruchu.

Czytaj więcej