Kiedy najlepiej udać się do serwisu klimatyzacji?

22-11-2019 21:00

Klimatyzacja w samochodzie to system, który powinien być regularnie sprawdzany. Jego zaniedbanie może doprowadzić nie tylko do awarii całej autoklimy, generującej wysokie koszty naprawy, ale również może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Jak często powinniśmy odwiedzać serwis klimatyzacji samochodowej?

Uzupełnienie czynnika chłodzącego w klimatyzacji samochodowej

Regularne korzystanie z klimatyzacji, szczególnie latem, prowadzi do zmniejszania ilości czynnika chłodzącego w systemie. Substancja ta wydostaje się z samochodu na różne sposoby, może to być spowodowane między innymi nieszczelnościami, które najczęściej powstają wskutek uszkodzeń mechanicznych układu.

Większe z nich mogą prowadzić nawet do sporego wycieku czynnika chłodniczego, czego rezultatem będzie obniżona skuteczność pracy całego systemu. Wtedy zdecydowanie należy odwiedzić ​serwis klimatyzacji​. Pracownik serwisu powinien uzupełnić czynnik – ta procedura jest również znana jako ​nabijanie klimatyzacji samochodowej​.

Odgrzybianie klimatyzacji

Czujesz nieprzyjemny zapach w samochodzie, za każdym razem gdy tylko włączysz klimatyzację? W takim razie najwyższy czas na ​odgrzybianie klimatyzacji​. Zakłada się, że taki zabieg nasz samochód powinien przejść przynajmniej raz do roku. Jego zaniedbanie może doprowadzić do rozwinięcia się groźnych kultur bakterii w kanałach klimatyzacji, chociażby takich jak legionelloza, mogących doprowadzić nawet do ślepoty.

Istnieje wiele metod odgrzybiania klimatyzacji, które są równie skuteczne, jednak musisz pamiętać, że każdej z nich powinna towarzyszyć ​wymiana filtra klimatyzacji​. Bez jego zmiany, nie uda się usunąć z układu wszystkich bakterii.

Obecnie jedną z popularniejszych metod oczyszczania systemu klimatyzacji samochodowej z mikroustrojów jest ​ozonowanie klimatyzacji​. Podczas jego przeprowadzania niepotrzebne są żadne środki chemiczne – wykorzystuje się jedynie promienie UV i wysokie napięcie, które w połączeniu tworzą ozon, zabijający wszystkie bakterie znajdujące się w układzie klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, w naszym aucie po odgrzybianiu nie będzie unosił się żaden chemiczny zapach.

Zadbana klimatyzacja gwarancją komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy!

Serwis klimatyzacji ​to zdecydowanie miejsce, które powinniśmy odwiedzać, jeśli mamy na uwadze komfort i bezpieczeństwo pasażerów. ​Nabijanie klimatyzacji samochodowej ​i ​odgrzybianie klimatyzacji to zabiegi, które każdy odpowiedzialny kierowca powinien wykonywać raz do roku.