Seat Ibiza. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

22-03-2020 15:49

Jesteś właścicielem Seata Ibiza lub przymierzasz się do zakupu i chciałbyś wiedzieć nieco więcej na jego temat? Oto najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie.

Ile przejadę na rezerwie Seatem Ibiza?

To zależy w dużej mierze od naszego stylu jazdy. Ten ma wpływ na zużycie paliwa. Przyjmuje się jednak, że Seat Ibiza na rezerwie, czyli od zapalania się kontrolki lub od pojawienia się wskazówki na tle rezerwy (dotyczy starszych modeli), powinien pokonać jeszcze 100 km. Jeśli jest taka możliwość, lepiej jednak nie zwlekać z tankowaniem.

Ile spala Seat Ibiza?

Seaty Ibiza to auta o nowoczesnej i stosunkowo lekkiej konstrukcji. Ma to wpływ na zużycie paliwa. To oczywiście zależy głównie od pojemności naszego silnika, poziomu jego eksploatacji oraz od stylu i trybu jazdy. Można jednak przyjąć, że na trasie przy ekonomicznym prowadzeniu samochodu Seat Ibiza z litrowym silnikiem nie powinien spalać więcej niż 5 litrów.

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa w Seacie Ibiza?

Jego znalezienie nie powinno nastręczać zbyt wielu kłopotów. Zlokalizowano go pod maską po lewej stronie. Dotyczy to starszych modeli. W nowszych ukryty może być za płytką z bezpiecznikami.

Jak wyjąć fotel z Seata Ibiza?

Nie zalecamy robienia tego samodzielnie. Najlepiej udać się do ASO, by czynność tę wykonał fachowiec.

Gdzie jest hak holowniczy w Seacie Ibiza?

Powinien znajdować się wraz z kompletem narzędzi dostarczanym przez producenta. W razie konieczności należy go stamtąd wyciągnąć i wkręcić w okolicach przedniego halogenu po uprzednim zdjęciu zaślepki.

Jak włączyć światła przeciwmgielne w Seacie Ibiza?

Włącza się je po włączeniu świateł mijania poprzez pociągnięcie tego samego przełącznika do siebie. To patent stosowany przez wszystkie marki z grupy Volkswagena.

Numer VIN Seata Ibiza. Gdzie jest?

Na ogół znajduje się w kilku miejscach. Najłatwiej wyszukamy go u dołu przedniej szyby (specjalne okienko) i na elemencie konstrukcyjnym oddzielającym kabinę pasażerską od komory silnika.

Seat Ibiza - jak otworzyć wlew paliwa?

Należy otworzyć klapkę i przekręcić korek. W niektórych przypadkach wymagane jest użycie kluczyka. Zależy to od modelu i wersji Seata Ibiza.

Seat Ibiza - gdzie są bezpieczniki?

Skrzynka z bezpiecznikami powinna znajdować się pod deską rozdzielczą, po lewej stronie lub w komorze silnika.

Jak ustawić zegar w Seacie Ibiza?

W tym celu należy użyć przycisku resetowania dziennego licznika kilometrów, przekręcając go w lewo lub w prawo. W jedną stronę przestawiać będziemy godziny, natomiast w drugą minuty.

Jaki jest rząd kwoty, za którą mogę kupić nowego Seata Ibiza?

Nowy Seat Ibiza w wersji Reference dostępny jest już za nieco powyżej 50000 zł. Często można jednak skorzystać z szeregu rabatów i promocji.

Gdzie wlać płyn hamulcowy w Seacie Ibiza?

Należy wlać go do zbiorniczka znajdującego się pod maską komory silnika.

Ile czynnika wchodzi do klimatyzacji Seata Ibiza?

W zależności od modelu auta wchodzi ok. 500 g czynnika R134A. Mogą jednak istnieć pewne różnice w zależności od roku produkcji i modelu Seata Ibiza.

Jak otworzyć korek wlewu paliwa w Seacie Ibiza?

To proste. Trzeba go przekręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W niektórych przypadkach, by odbezpieczyć korek wlewu, trzeba będzie użyć kluczyka.

Seat Ibiza - co ile wymiana rozrządu?

Na ogół wymienia się go co pięć lat lub po osiągnięciu przebiegu 70, a maksymalnie 90 tys. km. W zależności od tego, co nastąpi najpierw.

Co to jest EPC w Seacie Ibiza?

To kontrolka wskazująca na awarię elektryki, która może wpływać na pracę silnika. Po jej zapaleniu warto udać się do ASO Seat.